Invite (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Status
uk: Стан

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Settings
uk: Налаштування

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Registration Code
uk: Код для реєстрації

en: Sender
uk: Відправник

en: Authored by
uk: Автор

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Role
uk: Роль

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Editable subject
uk: Тему можна редагувати

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
uk: Виберіть, якщо користувачі повинні мати можливість змінювати тему.

en: Withdraw
uk: Відкликане

en: Invite
uk: Запросити

en: Changed
uk: Змінено

en: Used
uk: Використано

en: Usage
uk: Використання

en: Accept link
uk: Посилання прийняття

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Joined
uk: Зареєстрований

en: Resend
uk: Надіслати ще раз

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: Withdrawn
uk: Відкликати

en: Invite List
uk: Перелік запрошень

en: accept
uk: прийняти

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
