IO Builder (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Move
hi: चाल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Component
hi: अंग

en: ID
hi: आईडी

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: About
hi: के बारे में

en: Bundle
hi: पोटली

en: Third party settings
hi: तीसरी पार्टी सेटिंग

en: Target entity type
hi: लक्ष्य इकाई प्रकार

en: View or form mode machine name
hi: मोड मशीन का नाम देखें या बनाएं

en: Field widgets
hi: फील्ड विजेट्स

en: Field widget
hi: क्षेत्र विजेट

en: Widget type machine name
hi: विजेट प्रकार की मशीन नाम
