IO Builder (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Field
uk: Поле

en: Save
uk: Зберегти

en: Move
uk: Перенесення

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Region
uk: Область

en: Component
uk: Компонент

en: Hidden
uk: Приховано

en: Plugin settings
uk: Налаштування плаґіну

en: About
uk: Про модуль

en: Bundle
uk: Пакет

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Plugin for @title
uk: Плаґін для @title

en: Default actions
uk: Базові дії

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: View or form mode machine name
uk: Машинна назва режиму перегляду або режиму форми

en: Field widgets
uk: Віджети поля

en: Field widget
uk: Віджет поля

en: Widget type machine name
uk: Машинна назва типу віджета
