IO Builder (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Move
de: Verschieben

en: Update
de: Aktualisieren

en: Add
de: Hinzufügen

en: Component
de: Komponente

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Plugin settings
de: Plugin-Einstellungen

en: Edit Field
de: Feld bearbeiten

en: About
de: Über

en: Bundle
de: Subtyp

en: Third party settings
de: Einstellungen von Drittanbietern

en: Plugin for @title
de: Plugin für @title

en: Default actions
de: Standardaktionen

en: Target entity type
de: Ziel-Entitätstyp

en: View or form mode machine name
de: Ansichts- oder Formularmodus-Systemname

en: Field widgets
de: Feldsteuerelemente

en: Field widget
de: Feldsteuerelement

en: Widget type machine name
de: Systemname des Steuerelementtyps
