IO Builder (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Move
fr: Déplacer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Region
fr: Région

en: Component
fr: Composant

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Hidden
fr: Caché

en: Plugin settings
fr: Paramètres des plugins

en: About
fr: À propos

en: Bundle
fr: Type

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Plugin for @title
fr: Plugin pour @title

en: Default actions
fr: Actions par défaut

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: View or form mode machine name
fr: Nom machine du mode d'affichage ou de saisie

en: Field widgets
fr: Widgets de champ

en: Field widget
fr: Widget de champ

en: Widget type machine name
fr: Nom système du type de widget
