IO Builder (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: Move
pt: Mover

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Region
pt: Região

en: Component
pt: Componente

en: Hidden
pt: Oculto

en: Plugin settings
pt: Configurações de plug-in

en: About
pt: Sobre

en: Bundle
pt: Pacote

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Plugin for @title
pt: Plug-in para @title

en: Default actions
pt: Ações padrão

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo

en: View or form mode machine name
pt: Nome de máquina do modo de exibição ou do modo formulário

en: Field widgets
pt: Widgets do campo

en: Field widget
pt: Widget campo

en: Widget type machine name
pt: Nome de máquina do tipo de widget
