IO Builder (1.0.0-alpha3) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: edit
am: አስተካክል

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: Region
am: ክልል

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Third party settings
am: የሦስተኛ ወገን ቅንብሮች

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት

en: View or form mode machine name
am: የእይታ ወይም ቅፅ ሁንታ የማሽን ስም

en: Field widgets
am: የአካሉ የቅፅ መሙሊያዎች

en: Field widget
am: የቅፅ መሙሊያ

en: Widget type machine name
am: የቅፅ መሙሊያ ዓይነት የማሽን ስም
