IO Builder (1.1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Move
it: Sposta

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Region
it: Regione

en: Component
it: Componente

en: Hidden
it: Nascosto

en: Plugin settings
it: Impostazioni plugin

en: About
it: Informazioni

en: Edit field
it: Modifica campo

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Plugin for @title
it: Plugin per @title

en: Default actions
it: Azioni predefinite

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target

en: View or form mode machine name
it: Nome macchina della modalità di visualizzazione o del form

en: Field widgets
it: Widget dei campi

en: Field widget
it: Widget del campo

en: Widget type machine name
it: Nome macchina del tipo di widget
