IO Builder (1.1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: حقل

en: Save
ar: حفظ

en: Move
ar: تحريك

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Region
ar: منطقة

en: Component
ar: عنصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: Hidden
ar: مخفي

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Edit field
ar: تحرير الحقل

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف

en: View or form mode machine name
ar: عرض أو وضع النموذج للاسم الآلي
