IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Country
cy: Gwlad

en: Update
cy: Diweddaru

en: You are not authorized to access this page.
cy: Does gennych chi ddim hawl i gael mynediad i'r dudalen yma.

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Access denied
cy: Mynediad wedi ei wrthod

en: Never
cy: Byth

en: Details
cy: Manylion

en: IP Address
cy: Cyfeiriad IP

en: Database updates
cy: Diweddariadau cronfa ddata
