IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Country
fr: Pays

en: Update
fr: Mettre à jour

en: You are not authorized to access this page.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à cette page.

en: User
fr: Utilisateur

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Never
fr: Jamais

en: Details
fr: Détails

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Countries
fr: Pays

en: Database updates
fr: Mises à jour de la base de données

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal
