IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Country
it: Paese

en: Update
it: Aggiorna

en: You are not authorized to access this page.
it: Non sei autorizzato ad accedere a questa pagina.

en: User
it: Utente

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Not found
it: Non trovato

en: Never
it: Mai

en: Details
it: Dettagli

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Countries
it: Paesi

en: Database updates
it: Aggiornamenti del database

en: User location
it: Posizione dell'utente

en: Recent log messages
it: Messaggi di log recenti
