IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Country
nl: Land

en: Update
nl: Bijwerken

en: You are not authorized to access this page.
nl: U heeft geen toegangsrechten voor deze pagina.

en: User
nl: Gebruiker

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Never
nl: Nooit

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Countries
nl: Landen

en: Lookup
nl: Raadplegen

en: Database updates
nl: Database-updates

en: User location
nl: Gebruikerslocatie

en: Recent log messages
nl: Recente logberichten

en: Working...
nl: Bezig...
