IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
pt: Ativado

en: Country
pt: País

en: Update
pt: Atualizar

en: You are not authorized to access this page.
pt: Não está autorizado a aceder a esta página.

en: User
pt: Utilizador

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Never
pt: Nunca

en: Details
pt: Detalhes

en: IP Address
pt: Endereço de IP

en: Countries
pt: Países

en: Database updates
pt: Atualizações à base de dados

en: Recent log messages
pt: Mensagens de registo recentes
