IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.7) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Country
hi: देश

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Location
hi: स्थान

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: IP Address
hi: IP पता

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
