IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.7) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: You are not authorized to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم لاپەڕەیە ببینیت.

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Access denied
ku: پیشاندان قەدەغەیە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Location
ku: شوێن

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Database updates
ku: نوێکردنەوەکانی بنکەی دراوە

en: Recent log messages
ku: پەیامە نوێیەکانی تۆمار
