IP Geolocation Views & Maps (2.0.0-alpha0) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: more
sv: mer

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Go
sv: Gå till

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: default
sv: förvald

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: none
sv: ingen

en: Page
sv: Sida

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Average
sv: Genomsnitt

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Maximum
sv: Största

en: Address
sv: Adress

en: Suburb
sv: Förort

en: Desc
sv: Fallande

en: Role
sv: Roll

en: Last
sv: Sista

en: Provider
sv: Leverantör

en: IP Address
sv: IP-adress

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Google Maps API Key
sv: Nyckel för Google Maps API

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: seconds
sv: sekunder

en: Street Number
sv: Gatunummer

en: Refine
sv: Filtrera

en: First
sv: Första

en: Second
sv: Sekund

en: Map
sv: Karta

en: Map height
sv: Karthöjd

en: Locality
sv: Plats

en: Apply
sv: Applicera

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Last visit
sv: Senaste besöket

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Country code
sv: Landskod

en: Offset
sv: Kompensera

en: nothing
sv: ingenting

en: Route
sv: Rutt

en: IP address
sv: IP-adress

en: Sum
sv: Summa

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Aggregation function
sv: Funktion för hopsamling

en: Autocomplete textfield
sv: Automatisk kompletterande textfält

en: Asc
sv: Stigande

en: No results text
sv: Text vid inget resultat

en: Master
sv: Huvud
