IP Info (1.2.0) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: No log messages available.
de: Keine Protokollnachrichten verfügbar.

en: Country
de: Land

en: View
de: Ansicht

en: History
de: Verlauf

en: User
de: Benutzer

en: Error
de: Fehler

en: Created
de: Erstellt

en: Location
de: Ort

en: Warning
de: Warnung

en: N/A
de: n. v.

en: Serial
de: Seriennummer

en: Company
de: Firma

en: Security
de: Sicherheit

en: City
de: Stadt

en: Notice
de: Hinweis

en: Changed
de: Geändert

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Webform
de: Webformular

en: Debug
de: Debuggen

en: Organization
de: Organisation

en: Locked
de: Gesperrt

en: About
de: Über

en: Log messages
de: Protokollnachrichten

en: Draft
de: Entwurf

en: Behaviors
de: Verhaltenseinstellungen

en: Connection
de: Verbindung

en: Emergency
de: Notfall

en: Alert
de: Alarm

en: Critical
de: Kritisch

en: Starred
de: Mit Stern gekennzeichnet

en: Basic info
de: Grundlegende Informationen
