IP Info (1.2.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Country
fr: Pays

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Region
fr: Région

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Location
fr: Emplacement

en: Warning
fr: Avertissement

en: Serial
fr: Séquentiel

en: Company
fr: Société

en: Security
fr: Sécurité

en: City
fr: Ville

en: Notice
fr: Information

en: Changed
fr: Modifié

en: Completed
fr: Terminé

en: Organization
fr: Organisation

en: Locked
fr: Verrouillé

en: About
fr: À propos

en: Log messages
fr: Journaliser les messages

en: Draft
fr: Brouillon

en: Behaviors
fr: Comportements

en: Connection
fr: Connexion

en: Emergency
fr: Urgence

en: Alert
fr: Alerte

en: Critical
fr: Critique

en: Starred
fr: Épinglé
