IP Info (1.2.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: Country
hi: देश

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: Region
hi: क्षेत्र

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Location
hi: स्थान

en: Warning
hi: चेतावनी

en: N/A
hi: एन / ए

en: Company
hi: कम्पनी

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Notice
hi: नोटिस

en: Info
hi: जानकारी

en: Changed
hi: बदल गया

en: Debug
hi: डिबग

en: Locked
hi: अवरोधित

en: About
hi: के बारे में

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Emergency
hi: आपातकाल

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Critical
hi: विकट
