IP Info (1.2.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Country
id: Negara

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: Region
id: Wilayah

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Warning
id: Peringatan

en: N/A
id: T/T

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Security
id: Keamanan

en: City
id: Kota

en: Notice
id: Peringatan

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Locked
id: Dikunci

en: About
id: Tentang

en: Draft
id: Konsep

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis
