IP Info (1.2.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: Country
it: Paese

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Region
it: Regione

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Hostname
it: Nome host

en: Location
it: Posizione

en: Warning
it: Avviso

en: N/A
it: N/D

en: Serial
it: Seriale

en: Company
it: Azienda

en: Security
it: Sicurezza

en: City
it: Città

en: Notice
it: Avviso

en: Info
it: Informazioni

en: Changed
it: Modificato

en: Completed
it: Completato

en: Organization
it: Organizzazione

en: Locked
it: Bloccato

en: About
it: Informazioni

en: Log messages
it: Messaggi di log

en: Draft
it: Bozza

en: Emergency
it: Emergenza

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico
