IP Info (1.2.0) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: No log messages available.
ja: ログメッセージはありません。

en: Country
ja: 国

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Region
ja: リージョン

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Location
ja: 場所

en: Warning
ja: 警告

en: Serial
ja: シリアル

en: Company
ja: 会社

en: Security
ja: セキュリティー

en: City
ja: 市区町村

en: Notice
ja: 注意

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Debug
ja: デバッグ

en: Organization
ja: 会社

en: Locked
ja: ロック

en: About
ja: アバウト

en: Log messages
ja: ログメッセージ

en: Draft
ja: 下書き

en: Emergency
ja: 緊急

en: Alert
ja: 警告

en: Critical
ja: 重大な

en: Starred
ja: スター付き
