IP Info (1.1.2) - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: Type
ug: تىپى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: History
ug: مەشغۇلات خاتىرىسى

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Location
ug: ئورنى

en: About
ug: ھەققىدە
