IP Limiter (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Response
hi: उत्तर

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: IP Address
hi: IP पता

en: Multiplier
hi: गुणक

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: Condition
hi: अवस्था

en: Plugin
hi: प्लगइन
