IP Limiter (1.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Response
id: Jawaban

en: - None -
id: - Tiada -

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Multiplier
id: Pengali

en: Add rule
id: Tambahkan aturan

en: Condition
id: Kondisi

en: Add new rule
id: Tambah aturan baru

en: Save rule
id: Simpan aturan

en: Preset ID
id: ID preset

en: Plugin ID
id: ID Plugin
