IP Limiter (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Response
it: Risposta

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Custom
it: Personalizzato

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Multiplier
it: Moltiplicatore

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: Condition
it: Condizione

en: Add new rule
it: Aggiungi nuova regola

en: Save rule
it: Salva regola

en: Referer
it: Referente

en: Preset ID
it: ID del preset

en: Plugin ID
it: ID del plugin
