IP Limiter (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Response
pt: Resposta

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: IP Address
pt: Endereço de IP

en: Multiplier
pt: Multiplicador

en: Add rule
pt: Adicionar uma regra

en: Condition
pt: Condição

en: 404 Not Found
pt: 404 Página não encontrada

en: Add new rule
pt: Adicionar nova regra

en: Save rule
pt: Guardar regra

en: Referer
pt: Referenciador

en: Preset ID
pt: ID predefinido

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
