IPstack (8.x-1.7) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Development
ast: Desendolcu

en: Test
ast: Preba

en: Settings
ast: Preferencies

en: French
ast: Francés

en: Spanish
ast: Castellanu

en: Japanese
ast: Xaponés
