Islandora (2.12.1) - en to lt translation catalogue (52 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Content
lt: Turinys

en: yes
lt: taip

en: List
lt: Sąrašas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: File
lt: Failas

en: File path
lt: Failo kelias

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Format
lt: Formatas

en: Visible
lt: Matomas

en: Display
lt: Rodymas

en: User
lt: Narys

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Files
lt: Failai

en: file
lt: failas

en: no
lt: ne

en: Node
lt: Mazgas

en: Create
lt: Kurti

en: Term
lt: Terminas

en: Term ID
lt: Termino ID

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Plain text
lt: Paprastas tekstas

en: Model
lt: Modelis

en: node
lt: mazgas

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Source
lt: Šaltinis

en: Reference
lt: Nuoroda

en: or
lt: arba

en: Content Type
lt: Turinio tipas

en: is
lt: yra

en: Index
lt: Indeksas

en: Grid
lt: Tinklelis

en: Usage
lt: Naudojimas

en: About
lt: Apie

en: and
lt: ir

en: pixels
lt: pikseliai

en: File system
lt: Failų sistema

en: Upload destination
lt: Įkėlimo paskirtis

en: Add media
lt: Pridėti mediją

en: Media Type
lt: Medijos tipas

en: Media type
lt: Medijos tipas
