Islandora (2.12.1) - en to ug translation catalogue (32 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: List
ug: تىزىملىك

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: File
ug: ھۆججەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Password
ug: پارول

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: file
ug: ھۉججەت

en: no
ug: ياق

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: node
ug: نۇقتا

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Source
ug: مەنبە

en: is
ug: ئۈچۈن

en: Index
ug: ئىندېكس

en: About
ug: ھەققىدە

en: File system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Add Media
ug: مېدىيا قوشۇش
