Islandora (2.14.1) - en to ur translation catalogue (37 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: yes
ur: جی ہاں

en: List
ur: فہرست

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Action
ur: ایکشن

en: File
ur: فائل

en: File path
ur: فائل پاتھ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: User
ur: صارف

en: file
ur: فائل

en: Node
ur: نوڈ

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: is
ur: ہے

en: and
ur: اور

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: File system
ur: فائل سسٹم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
