Islandora (2.14.2) - en to te translation catalogue (42 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Content
te: సారము

en: yes
te: అవును

en: List
te: జాబితా

en: Actions
te: చర్యలు

en: Action
te: చర్య

en: File
te: ఫైల్

en: File path
te: ఫైల్ దారి

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Format
te: ఆకృతి

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Display
te: చూపు

en: User
te: వాడుకరి

en: Files
te: ఫైళ్లు

en: file
te: ఫైలు

en: no
te: కాదు

en: Create
te: సృష్టించు

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Plain text
te: సాదా పాఠ్యం

en: Source
te: మూలం

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: About
te: గురించి

en: and
te: మరియు

en: File system
te: దస్త్ర వ్యవస్థ

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Upload destination
te: ఎక్కింపు గమ్యస్థానం
