Islandora (2.16.0) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Home
fil: Bahay

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: yes
fil: oo

en: List
fil: Listahan

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Search
fil: Hanapin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Password
fil: Hudyat

en: Weight
fil: Timbang

en: Default
fil: Pamantayan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Files
fil: Mga talaksan

en: is
fil: ay

en: and
fil: at

en: File system
fil: Sistema ng talaksan
