Islandora (2.16.1) - en to bg translation catalogue (45 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Content
bg: Съдържание

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Actions
bg: Действия

en: Action
bg: Действие

en: File
bg: Файл

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Password
bg: Парола

en: Weight
bg: Тегло

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Format
bg: Формат

en: Visible
bg: Видим

en: Display
bg: Дисплей

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: file
bg: файл

en: no
bg: не

en: Node
bg: Материал

en: Create
bg: Създаване

en: All
bg: Всички

en: Block
bg: Блокирай

en: Page
bg: Страница

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: node
bg: възел

en: Hidden
bg: Скрит

en: Source
bg: Източник

en: Apply
bg: Търси

en: is
bg: е

en: Index
bg: Индекс

en: and
bg: и

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: File system
bg: Файлова система
