Islandora (2.16.2) - en to kn translation catalogue (53 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: file
kn: ಕಡತ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: is
kn: ವು

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: Advanced Search
kn: ಸುಧಾರಿತ ಹುಡುಕಾಟ

en: pixels
kn: ಪಿಕ್ಸೆಲ್‍ಗಳು

en: is not
kn: ಆಗಿಲ್ಲ
