Islandora (2.17.0) - en to el translation catalogue (53 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: File
el: Αρχείο

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Format
el: Μορφή

en: Visible
el: Ορατό

en: Display
el: Εμφάνιση

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: no
el: όχι

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: node
el: κόμβος

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Source
el: Πηγή

en: or
el: ή

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: is
el: είναι

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Usage
el: Χρήση

en: About
el: Περί

en: and
el: και

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: File system
el: Σύστημα αρχείων

en: Taxonomy Term
el: Όρος ταξινόμησης

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: Add a new @entity_type.
el: Προσθέστε ένα νέο @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
el: Δεν υπάρχει ακόμη @entity_type. @add_link
