Islandora (2.17.0) - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: yes
ku: بەڵێ

en: List
ku: لیستە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: File
ku: پەڕگە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Format
ku: فۆرمات

en: Visible
ku: بینراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: no
ku: نەخێر

en: Node
ku: گرێ

en: Create
ku: درووستکردن

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: node
ku: گرێ

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Source
ku: سەرچاوە

en: is
ku: یەکسانە بە

en: Index
ku: نوانە

en: About
ku: دەربارە

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: pixels
ku: پیکسڵ

en: File system
ku: سیستمی پەڕگە
