Islandora (2.17.2) - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: yes
sv: ja

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: File
sv: Fil

en: File path
sv: Filsökväg

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Visible
sv: Synlig

en: Display
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Files
sv: Filer

en: file
sv: fil

en: no
sv: nej

en: Node
sv: Nod

en: Create
sv: Skapa

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Plain text
sv: Ren text

en: Model
sv: Modell

en: node
sv: nod

en: Hidden
sv: Dold

en: Source
sv: Källa

en: or
sv: eller

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: is
sv: är

en: Index
sv: Förteckning

en: Grid
sv: Rutnät

en: Usage
sv: Användning

en: Local
sv: Lokal

en: Results per page
sv: Träffar per sida

en: About
sv: Om

en: and
sv: och

en: pixels
sv: pixlar

en: Queue
sv: Kö

en: Bundles
sv: Paket

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: File system
sv: Filsystem

en: Queue name
sv: Könamn

en: Taxonomy Term
sv: Taxonomiterm

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
sv: Välj var slutgiltiga filer skall lagras. Privat fillagring är avsevärt mer prestandakrävande än offentliga filer, men ger möjlighet till begränsad åtkomst till filer i detta fält.

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Chapters
sv: Kapitel

en: Field mappings
sv: Fältmappningar

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Add a new @entity_type.
sv: Lägg till en ny @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
sv: Det finns ingen @entity_type än. @add_link

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
sv[0]: @count objekt har inte raderats eftersom du inte har nödvändiga behörigheter.
sv[1]: @count objekt har inte raderats eftersom du inte har nödvändiga behörigheter.
