Islandora (2.17.4) - en to eu translation catalogue (64 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Content
eu: Edukia

en: yes
eu: bai

en: List
eu: Zerrenda

en: Actions
eu: Ekintzak

en: File
eu: Fitxategi

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Password
eu: Pasahitza

en: Weight
eu: Pisua

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Format
eu: Formatua

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Display
eu: Bistaratu

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Files
eu: Fitxategiak

en: file
eu: fitxategia

en: no
eu: ez

en: Node
eu: Nodoa

en: Create
eu: Sortu

en: All
eu: Guztiak

en: Page
eu: Orria

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Desc
eu: Beheraka

en: node
eu: nodoa

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Source
eu: Iturburua

en: or
eu: edo

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Apply
eu: Ezarri

en: is
eu: da

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Grid
eu: Sareta

en: Usage
eu: Erabilera

en: Local
eu: Lokala

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: About
eu: (r)i buruz

en: and
eu: eta

en: pixels
eu: pixel-ak

en: Queue
eu: Ilara

en: MIME type
eu: MIME mota

en: File system
eu: Fitxategi sistema

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Upload destination
eu: Igotakoak duen helmuga

en: Asc
eu: Goraka

en: Add a new @entity_type.
eu: Gehitu @entity_type berria.
