Islandora (2.17.4) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: yes
th: ตกลง

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: File
th: ไฟล์

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Format
th: รูปแบบ

en: Visible
th: มองเห็น

en: Display
th: แสดงผล

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: file
th: แฟ้ม

en: no
th: ไม่

en: Create
th: สร้าง

en: All
th: ทั้งหมด

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: node
th: โหนด

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: or
th: หรือ

en: is
th: คือ

en: Grid
th: ตะแกรง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: pixels
th: พิกเซล

en: File system
th: ระบบไฟล์

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Taxonomy Term
th: การจัดหมวดหมู่เนื้อหาด้วยเทอม

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total
