Islandora (2.17.5) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: yes
hi: हां

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: File
hi: फ़ाइल

en: File path
hi: दस्तावेज पथ

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Format
hi: प्रारूप

en: URL
hi: यूआरएल

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Files
hi: दस्तावेज

en: file
hi: फ़ाइल

en: no
hi: नहीं

en: Node
hi: नोड

en: Create
hi: बनाएँ

en: Advanced
hi: विकसित

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: node
hi: नोड

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: or
hi: अथवा

en: is
hi: है

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Grid
hi: ढांचा

en: About
hi: के बारे में

en: and
hi: और

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Bundles
hi: बंडल

en: Add a new @entity_type.
hi: एक नया @entity_type जोड़ें।

en: There is no @entity_type yet. @add_link
hi: अभी तक कोई @entity_type नहीं है। @add_link

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
hi[0]: @count आइटम हटाया नहीं गया है क्योंकि आपके पास आवश्यक अनुमतियां नहीं हैं।
hi[1]: @count आइटम हटाए नहीं गए हैं क्योंकि आपके पास आवश्यक अनुमतियां नहीं हैं।
