Islandora (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (55 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Actions
he: פעולות

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: File
he: קובץ

en: File path
he: נתיב לקובץ

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Update
he: עדכון

en: Audio
he: אודיו

en: file
he: קובץ

en: Node
he: פריט תוכן

en: Create
he: יצירה

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Published
he: מפורסם

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: File size
he: גודל קובץ

en: Term
he: סיווג

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: node
he: פריט תוכן

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Source
he: מקור

en: Video
he: וידאו

en: Changed
he: השתנה

en: Apply
he: החל

en: Index
he: אינדקס

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Queue
he: תור

en: MIME type
he: סוג MIME

en: File system
he: מערכת קבצים

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Taxonomy Term
he: סיווג טקסונומי

en: Add member
he: הוספת משתתפים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Add media
he: הוספת מדיה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Add a new @entity_type.
he: יצירת @entity_type.
