Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Teaser
ar: موجز

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Binary
ar: ثنائي

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Identifier
ar: المعرف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
