Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Model
fa: مدل

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Binary
fa: باینری

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Identifier
fa: شناسه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: The username of the content author.
fa: نام کاربری نویسنده محتوا.
