Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Subject
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: On
hr: Uključi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Teaser
hr: Mamac

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Apply
hr: Primjeni

en: Asc
hr: Uzlazno
