Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Title
is: Titill

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Authored by
is: Höfundur

en: Date Created
is: Dags stofnað

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Apply
is: Virkja

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
