Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Menu link
nl: Menulink

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Model
nl: Model/type

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Binary
nl: Binair

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Rights
nl: Rechten

en: Fulltext search
nl: Zoeken in volledige tekst

en: Asc
nl: Oplopend

en: Member of
nl: Lid van

en: The time that the node was created.
nl: Het tijdstip waarop de node is aangemaakt.

en: The time that the node was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de node voor het laatst werd bewerkt.

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: Alternative Title
nl: Alternatieve titel

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
nl: Berekende menulink van de node (alleen beschikbaar tijdens het opslaan).
