Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Teaser
oc: Acròcha

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Published
oc: Publicat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Access Control
oc: Contraròtle d'accès

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Identifier
oc: Identificant

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
