Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Details
ro: Detalii

en: Configuration
ro: Configurație

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Revert
ro: Revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Preview image
ro: Previzualizare imagine

en: label
ro: etichetă

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Storage settings
ro: Setări de stocare

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
